İADE VE DEĞİŞİM

Protectionyoudeserve.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra iade edebilir ya da renk, beden ve aynı ürün ile değişimini talep edebilirsiniz. Ürünlerin iade ve değişimi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak bir Kıvanç Kimya Müşterisi olarak, www.protectionyoudeserve.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 90 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. İade ve değişim işlemleriniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. www.protectionyoudeserve.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi)

  • İade etmek ya da değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece Yurtiçi Kargo ile müşterilerimize özel Kıvanç Kimya İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücetsiz olarak gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo Kıvanç Kimya Müşteri İade Kodu: 212 671 28 00

İşbirliği yaptığımız diğer firmalardan Kıvanç Kimya ürünlerini almanız durumunda, ilgili firmanın iade ve değişim koşulları uygulanır. İade süresinin sona ermesinden sonra, ürünün bir kusuru bulunuyorsa, garanti süresince, haklarınız devam eder. Lütfen işbirliği yaptığımız diğer firmaların farklı iade ve değişim süreçleri olduğunu unutmayın. Talepleriniz için ilgili firmalar ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Kargo ile İade ve Değişim

Kargo ile İade


Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurunuz ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz. "Mobilya ürünleri haricinde iade etmek istediğiniz ürünleri sadece Yurtiçi Kargo ile müşterilerimize özel , Kıvanç Kimya İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo Kıvanç Kimya Müşteri İade Kodu : +90 212 671 00 28. Yurtiçi Kargo rezervasyonlarınız için 444 99 99’u arayarak randevu alabilirsiniz Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz. Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir. İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir. Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Kıvanç Kimya 'nın iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. Ayrıca tercihiniz doğrultusunda; www.protectionyoudeserve.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünlere ait iade işleminizi, dağıtım merkezimizin size yakın olması durumunda da gerçekleştirebilirsiniz.
Kargo ile Değişim


Değişim koşullarına uygun olan ürününüzün renk ve beden değişimini yapmak istediğiniz takdirde kargo aracılığıyla depomuza gönderebilirsiniz. Faturanızın altında yer alan iade nedeni alanına değişimini yapmak istediğiniz ürün kodu ve değişim nedenini yazınız ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz. Değişimi istenilen ürünün beden, renk ve birebir değişimi yapılmaktadır. Başka bir ürünle değişim yapılmamaktadır. Değişim yapmak istediğiniz ürünleri sadece Yurtiçi Kargo ile müşterilerimize özel , Kıvanç Kimya İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.Yurtiçi Kargo Kınvaç Kimya Müşteri İade Kodu : 212 671 28 00. Yurtiçi Kargo rezervasyonlarınız için 444 99 99’u arayarak randevu alabilirsiniz Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz. Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir. Değişim ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir. Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde değişim işleminiz 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Kıvanç Kimya 'nın değişim talep ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. Değişim talep ettiğiniz ürünün stoklarımızda bulunmaması durumunda Kıvanç Kimya satış destek ekibi sizinle iletişime geçecektir. Ayrıca tercihiniz doğrultusunda; size en yakın olması durumunda Tchibo.com.tr ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünlere ait değişim işleminizi dağıtım merkezimizde de gerçekleştirebilirsiniz. Cayma Hakkı Kullanılamayan ürünler (bkz. www.kivancgroup.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi)
İade Onayı ile İlgili Bilgilendirme


İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade süreci tarafımızca başlatılacaktır. Para iadeniz, alışverişinizi tamamladığınız ödeme yöntemine göre gerçekleştirilecektir. Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir.
Taksitle Alınan Ürünlerin İade İşlemleri


www.protectionyoudeserve.com ve telefon ile sipariş hattımızdan kredi kartı ile taksitli olarak satın almış olduğunuz siparişinize ait ürün para iade işlemlerinde iade tutarının tamamı, alış veriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir. İlgili banka, iade tutarını kredi kartınıza her ay taksitlendirerek yatırır. Detaylı bilgi için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.
Faturasız İade / Değişim İşlemleri


İade ve değişim işlemleri faturasız olarak gerçekleştirilememektedir. www.protectionyoudeserve.com ve telefon ile sipariş hattımızdan vermiş olduğunuz siparişinize ait faturanızı kaybetmeniz durumunda +90 212 671 28 00 numaralı hattan Kıvanç Kimya Satış Destek ekibimizi arayarak siparişinize ait faturanızı talep edebilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize faturanız en kısa sürede gönderilecektir.
İade / Değişim Talebinin Reddi


İade ve değişim talebinizin gerekli koşulları sağlamaması durumunda (bkz. Kıvanç Kimya – Mesafeli Satış Sözleşmesi), talebiniz tarafımızca kabul edilmeyerek, tekrar sipariş sahibine gönderilecektir. Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz 212 671 28 00 numaralı telefondan Kıvanç Kimya Satış Destek ekibine ulaşabilirsiniz.

İADE DEĞİŞİM DEDİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Kıvanç Kimya satış sonrası tüm ürünlerinin arkasındadır. Fakat müşterilerimizin alttakihususlarda yardımcı olması olası problemleri önlemektedir. ..

 

  • Satın aldığınız ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade veya değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

  • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, Kıvanç Kimya 14 günlük cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı (ürünün olağan kullanımı) dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

  • Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan faturalarda iade ve değişim taleplerinde; ilgili şirketin iade ve değişim yapılacak ürünler için Kıvanç Kimya adına iade faturası düzenlemesi gerekmektedir.

  • İade etmek istediğiniz ürünü kargolanabilmesine olanak sağlayacak şekilde orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturanın asıl nüshası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

  • İade edeceğiniz ürünlere ait hediye olarak verilen promosyonlu ürünler varsa bu ürünlerin de aynı anda iadesinin yapılması gerekmektedir.

  • Sağlık ve hijyen açısından ve ilgili mevzuat gereği; iç giyim, çizme, bot, ayakkabı, eldiven, gibi ürünlerin koşulsuz iadesi kabul edilmemektedir. Bu gibi ürünlerin iadesi ancak ürünlerin ambalajının açılmamış ve/veya ürünün denenmemiş olması koşuluna bağlıdır.